Strona GłównaAktualnościSpotkanie Świętojańskie w DPS Klimkówka

Spotkanie Świętojańskie w DPS Klimkówka

Najkrótsza noc w roku przypada z 23 na 24 czerwca, i jak każe tradycja, jest to Noc Świętojańska. Z tej okazji 21 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce odbyło się kolejne doroczne „Spotkanie Świętojańskie”.

W jednym z najładniejszych miejsc powiatu gorlickiego i Beskidu Niskiego – nad zalewem Klimkówka usytuowany jest Dom Pomocy Społecznej. 78 pensjonariuszy ulokowanych jest w dwóch pawilonach. Architektura budynków i ich najbliższe otoczenie umożliwiają swobodne poruszenie się osób niepełnosprawnych. Domownicy mogą korzystać ze zlokalizowanych na terenie obiektu dwóch boisk sportowych, szałasu grillowego oraz placów przeznaczonych do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. To właśnie tutaj w zależności od pory roku organizowane są imprezy kulturalno-rozrywkowe, do których bezsprzecznie należą Spotkania Świętojańskie organizowane z powodzeniem od lat.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 11 DPS-ów z: Gorlic, Sękowej, Nowego Sącza, Folusza, Zbyszyc, Mszany Dolnej, Limanowej, Szczyrzyc oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipinkach. Uczestników zabawy podejmowała dyrektor DPS w Klimkówce Ewa Stefanowska.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: starosta Karol Górski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Jan Przybylski, którzy przekazali pozdrowienia i życzenia dobrej zabawy od Zarządu i Rady Powiatu Gorlickiego oraz podkreślali duże znaczenie tradycji i kultury ludowej dla naszej tożsamości.
Ciekawym akcentem imprezy był konkurs kwiatów paproci zaprezentowanych przez przybyłych gości oraz część artystyczna wykonana przez młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

Źródło:  Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Zdjęcia: DPS Klimkówka

Poprzedni post
Pospacerujemy i pojeździmy na rowerach nad zalewem w Klimkówce - 2 x tak
Następny post
Ścieżka nad Klimkówką będzie miała swój początek na wysokości stanicy. Poprowadzi do centrum Uścia urokliwą trasą nad wodą

Brak Komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *