Wstęga przecięta, więc ze wszystkich udogodnień nad jeziorem można już oficjalnie korzystać

CZYTAJ WIĘCEJ

Woda porwała z łąk bele siana. Wpadły do jeziora, najwięcej osiadło na cofce w Uściu Gorlickim

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezon na Klimkówką już ruszył Od dzisiaj już całkiem oficjalnie nad Klimkówką działają ratownicy WOPR, choć pojawili się tam 14 czerwca. Czynne jest strzeżone kąpielisko, a przy nowym pomoście już cumują pierwsze jachty. Władzę na wodnym akwenem sprawuje bosman i ratownik wodny Maciek Fidurski. To już jego drugi sezon na …

CZYTAJ WIĘCEJ

Nad zalewem w Klimkówce trwają roboty przy budowie ścieżek, które latem mają służyć piechurom i rowerzystom, a zimą narciarzom biegaczom. Inwestycją nad zalewem podzieliły się gminy Ropa, Uście Gorlickie oraz starostwo powiatowe. W ramach przedsięwzięcia powstają nie tylko ścieżki, ale także plaże oraz trzystopniowe nabrzeże.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trwają prace nad zagospodarowaniem brzegów Klimkówki. W zasadzie każdy dzień przynosi coś nowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nad brzegiem Klimkówki trwają prace związane z przygotowaniem plaż kompaktowych oraz ścieżek rowerowych. Jest jak na placu budowy – wszędzie stoją palety z kostką brukową i innymi materiałami, piętrzą się góry piasku, podsypki, ciężki sprzęt budowlany. Nie przeszkadza to ani trochę plażowiczom, którzy wykorzystują ostatnie chwile wakacji, by odpocząć.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jezioro Klimkowskie przeciąga jak magnes, ale w tym roku brak na nim strzeżonego kąpieliska. Przynajmniej na razie. Wynika to stąd, że nie ma chętnych do podjęcia pracy. Gmina ma wprawdzie kandydatów na częściową obsadę, ale to za mało, by wspomniane kąpielisko uruchomić.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiosną tego roku gorliczanie z niepokojem patrzyli na zalew w Klimkówce. Mieli powody, wszak to źródło wody dla miasta. Ostatnie, deszczowe tygodnie sprawiły, że jezioro wypełniło się po samą cofkę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nad brzegiem Klimkówki rozpoczęła się budowa wiaty grillowej i pomostu, który wiódł będzie do jeziora. To kolejny etap prac, które w zamyśle mają uatrakcyjnić miejsce turystycznie. Niedawno zakończyły się prace przy trzystopniowej estakadzie. Miejsce cieszy się teraz popularnością, szczególnie wśród młodzieży. I niestety, ma to też swoje gorsze oblicze.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plaża Kompaktowa

Jezioro w Klimkówce powoli zmienia swoje oblicze. I nawet nie chodzi o poziom wody, a o dostępność dla turystów i wszystkich spragnionych odpoczynku nad wodą.

CZYTAJ WIĘCEJ