HomeAktualnościGorlicki policjant z ratownikiem WOPR uratowali tonących

Gorlicki policjant z ratownikiem WOPR uratowali tonących

W minioną sobotę, 2 września 2017 r., policyjny „wodniak” wspólnie z ratownikiem WOPR uratowali dwóch mężczyzn na Zalewie w Klimkówce. Nagły, silny wiatr wytworzył falę, która przewróciła kajaki, którymi płynęli wczasowicze. Dzięki szybkiej reakcji patrolu nie doszło do tragedii.

W miniony weekend pogoda nad Zalewem w Klimkówce była bardzo zmienna i kapryśna. Nie odwiodło to jednak 4 mieszkańców Podkarpacia od wypłynięcia kajakami na wody Klimkówki. Na szczęście nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci oraz ratownicy WOPR, którzy w okresie wakacyjnym stacjonują tam na stałe.

Około godz. 13:10 patrol „wodniaków” otrzymał zgłoszenie o wywróceniu się 2 kajaków, którymi płynęło 4 mężczyzn. Patrol natychmiast popłynął policyjną łodzią we wskazane miejsce. Dwóm z nich udało się dopłynąć do brzegu i przyciągnąć za sobą swój kajak. Dwaj inni pozostawali w wodzie próbując ratować niemal całkowicie zatopiony kajak.

Szybka reakcja patrolu oraz fakt, że mężczyźni posiadali kapoki pozwoliły uniknąć tragedii. Policjant i ratownik podjęli obu mężczyzn z wody na swoją łódź, a następnie przetransportowali ich do brzegu holując za sobą kajak.

To już kolejna w tym sezonie skuteczna akcja ratunkowa policyjnych „wodniaków” na zalewie w Klimkówce. Wspólne patrole z WOPR pozwoliły uniknąć wielu tragedii. Warto zaznaczyć, że podczas tegorocznych wakacji na terenie powiatu gorlickiego nie było przypadków utonięć.

Apelujemy o rozwagę podczas wypoczywania nad wodą. Najpierw zadbajmy o własne bezpieczeństwo i realnie oszacujmy nasze umiejętności i możliwości. Zmienna pogoda może zaskoczyć nawet doświadczonych żeglarzy.

Zdjęcie poglądowe

Źródło: gorlice.policja.gov.pl

mapka
Previous post
Mistrzostwa Polski w kolarstwie - ograniczenia w ruchu drogowym !
dzialkaplay
Next post
BTS sieci komórkowej Play nad Zalewem ?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *