HomeAktualnościNad Klimkówką zmiany. Na odcinku ponad stu metrów powstało kaskadowe zejście w kierunku tafli jeziora

Nad Klimkówką zmiany. Na odcinku ponad stu metrów powstało kaskadowe zejście w kierunku tafli jeziora

Jezioro w Klimkówce powoli zmienia swoje oblicze. I nawet nie chodzi o poziom wody, a o dostępność dla turystów i wszystkich spragnionych odpoczynku nad wodą. Zgodnie z planami ma tam powstać między innymi kilkanaście kompaktowych plaż, ścieżki rowerowe, zaplecze sanitarne. Wspomniane plaże to nic innego, jak pas brzegu pokryty odpornym materiałem, co sprawia, że plażowicze nie będą musieli chodzić po kamienistym podłożu. Powstać ma również pomost cumowniczy oraz pochylnia połączona z drogą dojazdową, tak by można było łatwo zwodować łódź.

 

 

Na razie zakończyły się prace przy trzystopniowym, kaskadowym zejściu w kierunku tafli jeziora. Ekipy budowlanej już nie ma, teren jest uprzątnięty i odwiedzany przez gości, co niestety widać po pozostawionych na terenie inwestycji śmieciach. Ta swoista ścieżka ma około 150 metrów długości, jest kilka zejść na piaszczystą plażę. Całość jest tak pomyślana, by móc wygodnie usiąść, by napawać się widokiem okolicznych gór, które odbijają się w wodzie.

Źródło: Halina Gajda, Gazeta Krakowska

Klimkówka luty
Previous post
Zalew w Klimkówce jest wypełniony zaledwie w połowie, a prognozy nie są zbyt optymistyczne. Zapowiada się sucha wiosna i lato.
Next post
Rozpoczął się drugi etap zagospodarowywania brzegów Klimkówki. Trwa budowa wiaty, będą plaże kompaktowe, ścieżka

No Comment

Leave a reply