HomeAktualnościOficjalnie przecięli wstęgę. Uroczystość nie zakłóciła spokoju plażowiczom

Oficjalnie przecięli wstęgę. Uroczystość nie zakłóciła spokoju plażowiczom

Wstęga przecięta, więc ze wszystkich udogodnień nad jeziorem można już oficjalnie korzystać

Turyści i plażowicze od dłuższego czasu już korzystają z udogodnień powstałych z myślą o nich nad jeziorem Klimkówka. To dzisiaj jednak nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. Uczestniczyli w nim obok samorządowców z Ropy i Uścia Gorlickiego przedstawiciele starostwa powiatowego w Gorlicach. Nie zabrakło też szefów naszego rzeszowskiego oddziału Wód Polskich oraz wykonawców inwestycji. W imieniu marszałka województwa w przecinaniu wstęgi uczestniczyła Jadwiga Wójtowicz, radna wojewódzka. Gościem był też poseł Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Odwiedzający nasze jezioro teraz już całkiem oficjalnie mają do dyspozycji kompaktowe plaże, ścieżki rowerowe, pomost cumowniczy dla wodniaków, pochylnia do wodowania łodzi czy też 3 – stopniowe nabrzeże o funkcji zabezpieczającej.
W pobliżu stanicy WOPR powstała wiata z grillem i zapleczem sanitarnym o łącznej powierzchni zabudowy 91,23 metra kwadratowego. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wielką inwestycję zagospodarowania brzegów zbiornika w ciągu dwóch lat zrealizowały wspólnie gmina Ropa i powiat gorlicki.

Swój wkład miały te z gminy Sękowa i Uście Gorlickie. Obecność oficjeli nad brzegiem jeziora nie zakłóciła plażowiczom odpoczynku.
Każdy zajmował się tym, co było dla niego ważne. Wypoczywający korzystali z plaży i wodnych atrakcji a zwarta grupa gości po krótki spacerze ścieżką pieszo rowerową zajęła się czynnościami przypisanymi oficjalnym uroczystością.

Źródło i zdjęcia: Lech Klimek gorlice.naszemiasto.pl

Previous post
Woda porwała z łąk bele siana. Wpadły do jeziora, najwięcej osiadło na cofce w Uściu Gorlickim
Next post
This is the most recent story.

No Comment

Leave a reply