HomeAktualnościPromujemy powiat gorlicki

Promujemy powiat gorlicki

Starostwo Powiatowe w Gorlicach było współorganizatorem wizyty studyjnej dziennikarzy zajmujących się tematyką turystyczną. W Ośrodku Uzdrowiskowym „Biawena” w Wysowej-Zdroju odbyła się konferencja dotycząca promowania powiatu gorlickiego przez ogólnopolskie media.

W spotkaniu uczestniczyli: starosta Karol Górski, prezes Zarządu Uzdrowiska Wysowa S.A. Wacław Furmanek, Wojciech Lubiński – główny organizator wizyty reprezentujący MediaNet-tv Production.s.c. oraz przedstawiciele: Dziennika Zachodniego, Gazety Wyborczej, Onet podróże, Interia-styl.pl, Polska Agencja Prasowa i turystyka24.tv.

Na początku spotkania prezes Wacław Furmanek przedstawił ogólną charakterystykę Uzdrowiska Wysowa S.A. Przybliżył dostępną ofertę i podkreślił, że obiekty uzdrowiska nie mają charakteru szpitalnego, ale sanatoryjno-holetowy oraz, że oferta jest również skierowana do klientów komercyjnych. Profile lecznicze, którymi zajmuje się uzdrowisko to: balneologia, układ moczowy, układ pokarmowy, cukrzyca i narządy ruchu.
– Jako jedyni w Polsce posiadamy Stację Dializ w warunkach uzdrowiskowych. Ponadto w naszym uzdrowisku funkcjonuje Dzienny Dom Opieki Medycznej, który realizowany jest w ramach projektu unijnego i adresowany jest do osób starszych z powiatu gorlickiego oraz nowosądeckiego. W ramach tej opieki zapewniamy również transport dla podopiecznych. Łącznie pacjenci przebywają pod naszą opieką około 10 godzin dziennie. Należy dodać że Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że jest to dom wzorcowy – mówił prezes Wacław Furmanek. Ponadto do uzdrowiska w Wysowej-Zdroju co roku przyjeżdżają na rekondycję reprezentanci polskiego biathlonu, a woda „Wysowianka” jest już znana nawet w Chinach. Planowana jest również budowa SPA.

Następnie starosta Karol Górski przybliżył najbardziej znane i charakterystyczne miejsca oraz wydarzenia powiatu gorlickiego, czyli m.in. kulturę chasydzką, Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej, szkołę katów w Bieczu, przemysł naftowy, łemkowską Watrę w Zdyni, Wyścig Magurski, Dzikie Stoły, Święto Rydza oraz największą w Europie Stadninę Koni Huculskich w Regietowie. Zapoznał również uczestników spotkania z perspektywą zagospodarowania obrzeży Jeziora Klimkowskiego, które obejmować będzie budowę ścieżek spacerowych, narciarskich, ścieżek rowerowych, bazę campingową, parkingi, kanalizację, wodociągi oraz plażę. Opowiedział także o filmie promocyjnym powiatu, które zdobył 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „CITY FILM INDEPENDENT”.
Powiat gorlicki, jako teren atrakcyjny turystycznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a Uzdrowisko Wysowa sprzedaje turystom „święty spokój”. Dlatego też osoby, które chcą się wyciszyć i odpocząć przyjeżdżają właśnie do Wysowej- Zdroju i okolic. Jest to miejsce z dala od tłumów ludzi i zgiełku. – mówił starosta.
Na zakończenie spotkania starosta wręczył uczestnikom konferencji upominki w postaci książek, przewodników, map i płyt z filmami dotyczącymi powiatu gorlickiego. Teraz czekamy na ciekawe artykuły w prasie i na portalach, bo dziennikarze z wielkim zainteresowaniem nie tylko słuchali informacji o powiecie gorlickim, ale mieli także możliwość na własne oczy zobaczyć wiele ciekawych miejsc na terenie Ziemi Gorlickiej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Informacja i zdjęcia – Joanna Podsadowska

Previous post
Przed jubileuszową galą
Next post
Klimkówka Lód 2018

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *