HomeAktualnościZa rok brzegi Klimkówki przywitają turystów nowym blaskiem

Za rok brzegi Klimkówki przywitają turystów nowym blaskiem

Jezioro Klimkowskie zmienia swoje oblicze. Jego brzegi staną się bezpieczne, przyjazne dla turystów, za sprawą wielkiego programu realizowanego przez gminy Ropa, Uście Gorlickie oraz Sękowa, wspólnie z powiatem gorlickim.
Po stronie gminy Ropa już ruszyły prace związane z unowocześnieniem brzegów Klimkówki. Będą prowadzone w sumie gmina na nie 3,5 miliona złotych, z czego większość w tym roku.

Pierwszy, tegoroczny etap, to głównie regulacja i profilowanie brzegu jeziora. Powstanie 145 metrów zabezpieczonego nabrzeża wraz ze schodami zejściowymi w stronę tafli wody. Nabrzeże będzie trzystopniowym połączeniem kamienia i płyt kompozytowych. To idealne rozwiązanie, gwarantujące bezpieczeństwo.

Przetarg na ten etap inwestycji wygrała firma Hażbud. Front robót koncentruje się w okolicy zjazdu nad brzeg, tam, gdzie znajduje się stanica WOPR.

Tegoroczne prace, będą bazą do tego, co dla turystów przygotowano w drugim etapie. Wtedy powstaną ścieżki rowerowe połączone z tymi budowanymi nad jeziorem przez starostwo powiatowe. Dla miłośników kąpieli zbudujemy na naszym odcinku 15 kompaktowych plaż. Te plaże to fragmenty nabrzeża pokryte odpornym na warunki atmosferyczne miękkim tworzywem. Ma ono sprawić, że plażowicze nie będą mieć kontaktu z kamienistym podłożem.

Z myślą o wodniakach powstanie pomost cumowniczy a obok specjalna pochylnia z drogą dojazdową umożliwiającą wodowanie jachtów.

Całość dopełni wiata grillowa o powierzchni 91 metrów kwadratowych. Będzie tam kanalizacja i węzeł sanitarny. Turyści będą też mieć dostęp do bieżącej wody. Powstanie parking oraz duże strzeżone kąpielisko.

Źródło: Lech Klimek Gazeta Krakowska

Previous post
Trzydniowe ćwiczenia strażackie nad zalewem w Klimkówce
Plac Budowy
Next post
Klimkówka jak plac budowy. Zaczęło się zagospodarowywanie brzegów

2 komentarze

  1. Ted
    20 lipca 2019 at 05:30 — Odpowiedz

    „Jezioro Klimkowskie zmienia swoje oblicze. Jego brzegi staną się bezpieczne, przyjazne dla turystów, za sprawą wielkiego programu realizowanego przez gminy Ropa, Uście Gorlickie oraz Sękowa, wspólnie z powiatem gorlickim. ” z tekstu wynika że brzegi całego jeziora!!!!! . Dalej- ” Powstanie 145 metrów zabezpieczonego nabrzeża wraz ze schodami zejściowymi w stronę tafli wody. Nabrzeże będzie trzystopniowym połączeniem kamienia i płyt kompozytowych. To idealne rozwiązanie, gwarantujące bezpieczeństwo.” Myślałem, że obwód jeziora ma więcej niż 145 m. Gratuluje wspaniałego „pióra”.

    • 18 października 2019 at 15:45 — Odpowiedz

      czepiasz się 🙂

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *